Linki kierujące wysokiej jakości

Jeden link kierujący do Twojej strony ze strony powiązanej tematycznie o wysokim wskaźniku TrustFlow będzie miał znacznie większy pozytywny wpływ niż setki linków ze stron słabej jakości, nowych, niepowiązanych tematycznie, zawierających treści generowane automatycznie. Google już wiele lat temu ulepszyło swoje mechanizmy w taki sposób aby nie liczyła się tylko liczba linków kierujących ale także ich jakość.

Na pewnym etapie strony internetowe, do których kierowały setki linków spamerskich dostały blokadę w Google i musiały spowiadać się z każdego nienaturalnego linka specjalnym narzędziem o nazwie Disavov tool, a by zdjąć bana. 

Z tego powodu szanujące się agencje oraz specjaliści SEO przestali rozliczać się za wynik – kiedyś sprawa była prosta. Klient podpisywał umowę za wynik, więc odpalało się bota wrzucającego spamerskie linki na tysiące stron, klient uzyskiwał chwilowo wysokie pozycje, płacił słono „za wynik”, a po ww. aktualizacji algorytmu strona otrzymywała bana, a jej przywrócenie do wyników wyszukiwania wiążące się z procesem czyszczenia spamerskich linków – trwało miesiące. Biznesy bazujące na internecie padały ofiarą nieuczciwych agencji SEO. 

W tej branży nie można zagwarantować wyniku, nikt nie wie co dokładnie siedzi w algorytmach Google, a jako specjaliści bazujemy na dobrych praktykach wpracowanych doświadczeniem. 

Podsumowanie

Jeśli Twoja strona spełnia wymagania punktów 1-3 oraz posiadasz więcej treści (pkt 4) oraz wartościowych linków kierujących (pkt 5) a mimo wszystko konkurencja jest wyżej w wynikach wyszukiwania to tylko kwestia czasu. Nie poddawaj się, twórz cierpliwie unikalne treści tematyczne, nawiązuj współprace aby pozyskiwać wartościowe linki na twoja praca na pewno zostanie wynagrodzona wysokimi stabilnymi pozycjami.

Te trendy nie zmienią się jeszcze przez długi czas – mają na celu dobro użytkowników Internetu (szybkie i bezpieczne znalezienie wartościowej informacji) oraz wyplenienie działań spamerskich i nieuczciwych. 

PS. Ten artykuł ma ponad 1160 słów – życzę Ci równie obszernych wpisów na Twoim blogu 😊